1.8.17

Rok szkolny 2017/18

Projekty w roku szkolnym 2017/18  • kontynuacja projektu Erasmus + 2016-18  ze szkołami z Francji - Reunion, Rumunii i Turcji - cały rok szkolny


Découvrir et faire découvrir son pays ou sa région par l'art local et ses artistes


  • Projekt na Europejski Dzień Języków 

  • Wymiana z Hiszpanią (Katalonia)


 W bieżącym roku szkolnym planowana jest wymiana uczniów naszej szkoły (głównie z klas 7) z uczniami ze szkoły hiszpańskiej  Institut Can Mas w miejscowości Ripollet , prowincja Barcelona. http://www.inscanmas.cat.
Głównym celem jest  wzajemne poznanie się uczniów, poznanie elementów kultury, historii i geografii, doskonalenie znajomości języków obcych (język kontaktu- angielski). Uczniowie polscy z opiekunami spędzą  ok. tydzień  u rodzin hiszpańskich,  w czasie rewizyty gościć będziemy partnerów u siebie i realizować program, na który złożą się wspólne lekcje , warsztaty, zwiedzanie miejsc turystycznych regionu, tak aby młodzież spędzała ze sobą jak najwięcej czasu. Dokładny termin zostanie ustalony w zależności od kalendarza szkół, będzie to wiosna 2018. Koszty wymiany pokrywają rodzice, będziemy starać się, aby w miarę możliwości nie były one wysokie: bilety lotnicze (Poznań ma bezpośrednie połączenie z Barceloną – tanie linie lotnicze), wstępy do muzeów, autokar. ..Koszty te zależeć też będą od ilości uczestników. Przewidywana ilość uczniów  to 20-25 osób.
W celu zgłoszenia ucznia na wymianę lub potwierdzenia wcześniejszego zgłoszenia proszę o wypełnienie formularza.( Jest to wstępna deklaracja rodziców, a szkoła nie gwarantuje, że wymiana się odbędzie w przypadku zaistniałych trudności organizacyjnych). W przypadku większej liczby zgłoszeń (decyduje kolejność) uczniowie zostaną zapisani na listę rezerwową. Kryterium stanowić też będzie motywacja, komunikatywność w posługiwaniu się językiem obcym, opinia wychowawcy.
LINK DO FORMULARZA https://goo.gl/forms/brZqFPJ2cGCG9J5H3  (zawiera też krótką prezentację szkoły).
Proszę o wypełnienie go do końca pazdziernika br. Dalsze informacje zostaną przekazane zainteresowanym osobom, odbędzie się też spotkanie z rodzicami w sprawie organizacji wymiany.
Podobne wymiany organizowane były w latach ub. (info http://gimnazjumnr2lubon.blogspot.in)
Pozdrawiam, Magdalena Madajczyk-Głowacka

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza